4 серпня святкує день народження автор нашої улюбленої історії "Спи міцно, моє будівництво" Шеррі Даскі Рінкер! Ми бажаємо їй щастя, натхнення, нових книжок та з нагоди свята публікуємо інтерв'ю з письменницею

Назва вашої книги “Спи міцно, моє будівництво” (Goodnight, Goodnight Construction Site) стала справжнім афоризмом і дуже розповсюджена серед пересічних американських родин та сімей по всьому світу. Чи Ви коли-небудь думали, що Ваша книга стане Нью-Йоркським бестселером? 

Я ніколи-ніколи, навіть у своїх найсміливіших снах не могла уявити що книга “Спи міцно, моє будівництво” стане настільки успішною! Це просто неймовірно, дивовижно! Я відчуваю себе так, ніби виграла у лотерею!

Натхнення, яке відчувають автори, коли пишуть ту, чи іншу книгу завжди захоплювало мене. Скажіть, а що надихнуло Вас написати саме про будівельний майданчик?
Мій молодший син був (і досі є) абсолютно одержимим великими будівельними машинами. Ну дуууже одержимим! Кожного вечора, перед сном ми читали його улюблені книжки, такі як: “Моя книга про вантажівки”, “Вантажні машини”, “Абетка вантажних машин” та ін. Ну, Ви вже зрозуміли… І звичайно, перед сном, кожна мати читає дитині для того, щоб вона розслабилась, заспокоїлась та заснула. Але, ті книжки, які ми читали перед сном навпаки робили Зака активнішим. Його ще важче було вкласти спати. Інколи доходило до абсурду.
Отже, однієї ночі ми почали самі вигадувати та розповідати один одному історії. Я нагадала синові, як ми колись вночі їхали повз будівельний майданчик, машини на майданчику не працювали, і здавалося, наче вони сплять (так само, як і мій маленький хлопчик, великі вантажівки мають відпочивати, щоб знову мати сили працювати зранку). І ми почали фантазувати, що ж наші улюблені вантажівки роблять наприкінці дня, як вони потихеньку спиняють роботу та йдуть спати. Саме так історія і народилася.
 
Рима у книзі дуже влучна та дотепна. Чи з легкістю Вам вдавалося писати?

Вау! Ви мені лестите, проте дякую. На мою думку, мені все ж таки досить вільно вдається римувати, проте, звичайно, трапляється, що я інколи не впевнена в деяких рядках чи куплетах загалом, тому звертаюсь до свого редактора по допомогу. Римувати, звичайно, не завжди так просто.

Том Ліхтенгелд дуже вдало зобразив героїв “Спи міцно, моє будівництво”, самого будівельного майданчика і потяга. Чи передбачали Ви таку кількість унікальних та блискавичних персонажів?
Том – геніальний, чудовий та зрозумілий. Він завжди ілюструє набагато більше, ніж я б могла уявити, та навіть більше, ніж я б  могла сподіватись. Переконана, що його робота стала вагомою для мене і моєї кар’єри.
 
Мені завжди цікаво дізнаватися, які книжні ілюстрації подобалися авторам, коли вони були маленькими. Чи можете поділитися з нами? У вас є улюблені обкладинки книг?
Моя найулюбленіша була (і досі є) “Маленький дім” ілюстрований Вірджинією Лі Бертон. А мої сини обожнюють Майка Маллігана “Паровий екскаватор” та інших. Все це стало справжнім натхненням для моєї майбутньої книги про Джінні Бертон та її роботу.